logo

1 lut 2016

Urządzenie wielofunkcyjne w firmie - wady i zalety

Coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że zakup jednego urządzenia wielofunkcyjnego jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż inwestycja w kilka mniejszych. Niekiedy warto jednak zastanowić się, jaka decyzja będzie najkorzystniejsza w naszym przypadku, nie możemy bowiem zapominać o tym, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Urządzenie wielofunkcyjne zasługuje na uwagę przede wszystkim dlatego, że, zgodnie ze swoją nazwą, może stwarzać szczególnie wiele możliwości osobom, które decydują się na skorzystanie z niego.

Problemem nie jest przecież dla niego nie tylko drukowanie i skanowanie, ale również kopiowanie, a nawet faksowanie. Okazuje się przy tym, że wspomniane zadania można wykonywać nawet bez używania komputera, wystarczy bowiem, że sprzęt będzie podłączony do sieci. Za zakupem rozwiązania tego typu przemawia również jego rozmiar, nie wszystkie biura maja bowiem imponujący metraż, a plątanina kabli z pewnością nie jest w stanie zaimponować wielu osobom. Jeśli zatem to wygoda ma dla nas kluczowe znaczenie – urządzenia wielofunkcyjne nie mają sobie równych.

Wiele osób zastanawia się jednak także nad jakością wydruku, do pewnego momentu zwracano bowiem uwagę na niedostatki urządzeń wielofunkcyjnych w tym zakresie, sprawdzały się one bowiem bez porównania gorzej niż klasyczne drukarki. Na szczęście, dziś problem ten jest już tylko wspomnieniem, nie musimy więc obawiać się o to, że decyzja o zakupie urządzenia wielofunkcyjnego narazi nas na wydruki o obniżonej jakości. Oczywiście, urządzenia wielofunkcyjne różnią się między sobą, zawsze warto więc zastanowić się nad stwarzanymi przez nie możliwościami. Dziś coraz więcej sprzętów może więc drukować na płytach CD, nie zaskakuje przy tym możliwość drukowania na wstędze.

Zobacz również