logo

10 lut 2016

Urządzenie wielofunkcyjne

W każdej biurowej pracy swoje istotne zadanie będzie miało urządzenie wielofunkcyjne. Wybór nie będzie łatwy, ale na pewno warto się zastanowić, jakie cechy są nam potrzebne i na co zwracać uwagę. Na początek trzeba sobie powiedzieć jakie się ma cechy - jaki format jest potrzebny - jak dużo osób ze sprzętu korzysta - jak wiele kopii będzie się realizować - czy sprzęt ma mieć też inne funkcje Jeśli mamy odpowiedzi na takie pytania możemy oczywiście zacząć szukać idealnego sprzętu. Przy wyborze kierować się warto ceną, która może być dla nas maksymalną jaką będziemy skłonni zapłacić.

Zawsze trzeba się także zastanowić nie tylko nad ceną urządzenia, ale trzeba sprawdzić jak wyglądają koszty związane z użytkowaniem sprzętu, ponieważ to właśnie eksploatacja czasami generuje większe wydatki niż samo urządzenie. Dlatego warto sprawdzić jak to wygląda i czy sprzęt jest godny takich kosztów, czy będzie gwarantował odpowiednie jakościowo wydruki. Po zakupie trzeba myśleć o odpowiedniej konserwacji urządzeń i tutaj:

Nie wolno: - w czasie pracy sprzętu otwierać osłony, ponieważ do środka mogą się dostać drobne przedmioty - konserwować sprzętu, gdy pracuje - wznawiać działania, jeśli nie udało się usunąć przeszkody uniemożliwiającej pracę - dawać do obsługi osobom, które nie znają się na sprzęcie - używać bez urządzeń ochronnych - czyścić mokrymi szmatkami - stawiać na urządzeniu przedmiotów, które mogą być ciężkie, albo mogą mieć w sobie płyn.

Trzeba pamiętać o tym, by: - instalacją urządzenia zajęły się takie osoby, które się na tym dobrze znają - sprawdzić jak sprzęt pracuje i czy zasilanie jest dobrze podłączone - doprowadzić zasilanie inną linią - montować sprzęt tylko z instrukcją - uszkodzony sprzęt odłączyć od prądu i oddać do serwisu, by zajęły się nimi wykwalifikowane osoby, które będą mogły dokonać naprawy.

Zobacz również