logo

8 lut 2016

Jak mądrze wybrać kserokopiarkę?

Gdy zależy nam nie tylko na zakupie kserokopiarki, ale i na zadowoleniu z dokonanej przez nas inwestycji, powinniśmy mieć na uwadze to, że istnieje przynajmniej kilka kwestii, które należy rozpatrzyć. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wybór odpowiedniego papieru, który znajdzie zastosowanie w urządzeniu. Jeśli zdecydujemy się na kserokopiarkę obsługującą format A3, najprawdopodobniej nie będzie miała ona również problemu z obsługą innych, mniejszych papierów. Nie można też zapominać o tym, że różne urządzeni charakteryzują się zróżnicowanym miesięcznym obciążeniem.

Nie pozostaje to bez znaczenia zwłaszcza, jeśli prowadzimy dość duże biuro, możemy bowiem założyć wówczas, że każdego miesiąca będzie ono generowało dużą liczbę dokumentów. Kolejnym czynnikiem jest funkcjonalność. Każde z urządzeń dostępnych obecnie na rynku charakteryzuje się nieco innymi opcjami dodatkowymi, zawsze warto więc upewnić się, że posiada te, które nam samym wydają się najbardziej interesujące. Jeszcze przed dokonaniem wyboru warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, n jakich funkcjach zależy nam najbardziej.

Wiele osób wybierając kserokopiarkę podkreśla, że podstawowe znaczenie ma dla nich argument cenowy, okazuje się jednak, że mowa tu przede wszystkim o cenie nabycia. Tymczasem koszty związane z praktycznym wykorzystaniem urządzenia wcale nie są mniej istotne. Bardzo często dochodzi przecież do wymiany tonera, a jeśli urządzenie ma nam służyć latami, duże znaczenie ma jego regularna konserwacja. Niekiedy producenci proponują nam umowę gwarancyjną i biorą na swoje barki obowiązek usuwania ewentualnych problemów ze sprzętem. Same gwarancje różnią się między sobą i niejednokrotnie dotyczą nie tylko czasu, w jakim urządzenia są eksploatowane, ale również liczby kopii, które można wykonać. Ponownie wyboru warto więc dokonać jeszcze przed zakupem.

Zobacz również

Kserokopiarka używana w biurach

Kserokopiarki, które dzisiaj stosowane są w biurach, coraz trudniej określać jako zwykłe ksero. Standardem stało się już dzisiaj doskonałe wyposażenie tego urządzenia, przez co...